Din kurv
Der er ikke flere varer i din kurv
Lucky Covenant Løbehjul Deck
This is a well-performing deck for freestyle scooters.
The peg-cut deck is made of light Aluminum.
It's a light and agile deck that weighs only 1450g.
- Classic and versatile length of 52cm (20.5")
- Width of 4.8" - perfect for Park
- Fits wheels with a diameter of 110, 115 or 120mm
- Compatible with 24mm wide wheels
- Deck spacers are included
- 82° headtube angle
- Concave top for enhanced grip
- Equipped with a flex fender brake
- Griptape included
SPECIFIKATIONER
| Deck bredde: | 12.2cm (4.8") |
| Deck længde: | 52cm (20.5") |
| Hjuldiameter: | 110mm, 115mm, 120mm |
| Hjul nav bredde: | 24mm |
| Vægt: | 1450g |
| Materiale: | Aluminium |
| Deck design: | One-piece |
| Dropout Form: | Peg-cut |
| Konkav: | Ja |
| Headtube vinkel: | 82° |
| Headset-type: | Integrated 1 1/8" |
| Deck spacers: | Inkluderet |
| Bremse type: | Flex Fender |
| Bremse/Fender: | Inkluderet |
| Hjulbolt: | Inkluderet |
| Aksel diameter: | 8mm |
| Griptape: | Inkluderet |