Din kurv
Der er ikke flere varer i din kurv
Oplev uovertruffen præstation med Root Invictus V3 Pro trick løbehjul deck fra Root Industries Scooters.
Dette deck i ét stykke er fremstillet af robust aluminium og er designet til jævn kørsel og præcision.
Det måler 52 cm i længden og 13,3 cm i bredden og passer til ryttere fra entry-level til pro.
Det integrerede headset og box-cut-udfaldet sikrer, at det er klar til ethvert eventyr.
Den lette, men holdbare konstruktion suppleres af kompatibilitet med flere hjulstørrelser, hvilket gør den til et førstevalg for seriøse løbehjulsentusiaster.
SPECIFIKATIONER:
| Deck bredde: | 13.3cm (5.25") |
| Deck længde: | 52cm (20.5") |
| Hjuldiameter: | 110mm, 115mm, 120mm |
| Hjul bredde: | 24, 30mm |
| Vægt: | 1660g |
| Bruger-niveau: | Entry Level, Begynder, Avanceret, Pro-Level |
| Materiale: | Aluminium |
| Deck design: | One-piece |
| Dropout Form: | Box-cut |
| Headtube vinkel: | 83° |
| Headtube længde: | 105mm |
| Headset-type: | Integrated 1 1/8" |
| Deck spacers: | Inkluderet |
| Bremse type: | Flex Fender |
| Bremse/Fender: | Inkluderet |
| Hjulbolt: | Inkluderet |
| Aksel diameter: | 8mm |
| Griptape: | Ikke inkluderet |