Din kurv
Der er ikke flere varer i din kurv
Core SL3
Oplev den perfekte balance mellem styrke og præcision med Core SL3 Pro løbehjul deck.
Dette deck, der er fremstillet af holdbart aluminium i 6000-serien, har en slank peg-cut dropout-form og måler 52 cm i længden og 13,3 cm i bredden, hvilket giver optimal kontrol til avancerede og professionelle kørere.
Decket er designet med en 3° konkavitet for forbedret greb og leveres komplet med en integreret flex-fender bremse og medfølgende griptape, så det er klar til brug.
SPECIFIKATIONER:
| Deck bredde: | 13.3cm (5.25") |
| Deck længde: | 52cm (20.5") |
| Hjuldiameter: | 110mm |
| Hjul bredde: | 24mm |
| Vægt: | 1200g |
| Bruger-niveau: | Avanceret, Øvet, Pro-Level |
| Materiale: | Aluminium 6000 Series |
| Materiale Behandlingskvalitet: | T4, T6 |
| Dropout Form: | Peg-cut |
| Konkav: | 3° |
| Headtube vinkel: | 83.5° |
| Deck spacers: | Inkluderet |
| Bremse type: | Flex Fender |
| Bremse/Fender: | Inkluderet |
| Griptape: | Inkluderet |