Leder du efter et professionelt løbehjulsdæk, der er perfekt til yngre kørere eller dem, der foretrækker et mindre og lettere løbehjul?
Så behøver du ikke lede længere end til CORE CD1 Pro Scooter Deck!
CORE CD1 Stunt Scooter Deck er designet til at modstå alt, hvad du kaster efter det.
Uanset om du lige er begyndt, eller du er en erfaren rider, der leder efter et deck, der kan håndtere dine største tricks, er CD1 det perfekte valg.
Det er lavet af 6061 aluminium af høj kvalitet og har et konkavt design for øget kontrol og komfort.
CD1 Pro Scooter Deck har også en unik vægtreducerende udskæring i hoved røret.
Det gør det til et godt valg for enhver rider, herunder det 4,5" bredde x 18,5" lange deck, boxed-ends med nylon lock nut plugs, en 83 graders hovedrørsvinkel og en vægt på kun 1,38kg, som gør det til et af de letteste decks på markedet.
Det har også en nylonbremse af høj kvalitet til pålidelig standsning.
SPECIFIKATIONER:
| Deck bredde: | 11.4cm (4.5") |
| Deck længde: | 47cm (18.5") |
| Hjuldiameter: | 100mm, 125mm |
| Hjul bredde: | 24mm |
| Vægt: | 1380g |
| Bruger-niveau: | Begynder |
| Materiale: | Aluminium 6000 Series |
| Dropout Form: | Box-cut |
| Konkav: | Flad |
| Headtube vinkel: | 83° |
| Headset-type: | Integrated 1 1/8" |
| Deck spacers: | Inkluderet |
| Bremse type: | Flex Fender |
| Bremse/Fender: | Inkluderet |
| Aksel diameter: | 8mm |
| Griptape: | Pre-gripped |